Tesislerimiz

İstanbulspor A.Ş. Tesislerimiz

İstanbulspor Ömer Sarıalioğlu Tesisleri

1926 Yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar Türk Sporuna hizmet veren kulübümüz artık kapı önüne konulan göçebe bir kulüp olmaktan kurtuluyor. Büyükçekmece Tepecik mevkii Çatalca yoluna cepheli 35,000m2 taşınmaz üzerinde Kamp tesislerimiz mevcuttur. Yaklaşık 25,000m2 taşınmazda da Alt Yapı tesislerimizin yapımı devam etmektedir.

1926 Yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar Türk Sporuna hizmet veren kulübümüz artık kapı önüne konulan göçebe bir kulüp olmaktan kurtuluyor. Büyükçekmece Tepecik mevkii Çatalca yoluna cepheli 35,000m2 taşınmaz üzerinde Kamp tesislerimiz mevcuttur.

Yaklaşık 25,000m2 taşınmazda da Alt Yapı tesislerimizin yapımı devam etmektedir.

Sportif başarının olmazsa olmazlarından biri olan tesisleşme, İstanbulspor Kulübünün en önemli sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugüne kadar çanta içinde lisansları olan bir kulüp yapısına son vererek, uluslararası standartlara sahip bir kulüp yapısının temelini atmış bulunuyoruz. Bu doğrultuda Kulübümüz Profesyonel A Takımı için “45”kisi yolcu kapasitesine sahip “Mercedes-Benz Travego” otobüs ve Gençlik Gelişim Ligleri takımlarının şehir içi ve şehirlerarası ulaşım ihtiyaçlarına cevap verecek “37”kişilik “Otokar Sultan Mega” otobüs, “31”kişilik “Isuzu Turkuaz” otobüs, ayrıca Teknik Heyet, Futbolcularımız kullanımı için 1 Adet Mercedes Vito Minibüs ve 14 adet binek araç satın alınmıştır.

İstanbulspor Yönetim Kurulu, tüm olumsuzluklara rağmen, İstanbulspor’umuzu çağdaş bir kulüp haline getirebilmek için yılmadan çalışmalarına devam edecektir. Bu denli finansa dayalı organizasyonların sportif başarıyı geciktirdiği aşikardır. Biz İstanbulspor Kulübünün kalıcı başarılara layık olduğu inancıyla öncelikli kulüp alt yapısının oluşturulmasına öncelik verdik.

Kulübümüz 2015-2016 sezonundan itibaren 2021-2022 sezonu dahil olmak üzere, Türkiye Futbol Federasyonu ve bağımsız denetim firmalarının yapmış oldukları, Sportif Kriterler, Personel ve İdari Kriterler, Hukuki Kriterler, Mali Kriterler ve Altyapı Kriterlerini kapsayan denetimlerin neticesinde, 5’i UEFA KULÜP LİSANS ve FİNANSAL FAIR PLAY SERTİFİKASI, 2’si KULÜP LİSANS ve FİNANSAL FAIR PLAY SERTİFİKASI olmak üzere 7 kez KULÜP LİSANS ve FİNANSAL FAIR PLAY SERTİFİKASI almaya hak kazanmıştır. 

İstanbulspor Ömer Sarıalioğlu Tesisleri

Ulus Mah. Taşocağı Sok. İstanbulspor Tesisleri No:3/3 Çatalca Yolu Cad. Büyükçekmece/İSTANBUL

İstanbulspor Ömer Sarıalioğlu Tesisleri44

1926 Yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar Türk Sporuna hizmet veren kulübümüz artık kapı önüne konulan göçebe bir kulüp olmaktan kurtuluyor. Büyükçekmece Tepecik mevkii Çatalca yoluna cepheli 35,000m2 taşınmaz üzerinde Kamp tesislerimiz mevcuttur. Yaklaşık 25,000m2 taşınmazda da Alt Yapı tesislerimizin yapımı devam etmektedir.4444